sale_photo

Co jest ważne dla człowieka? Zarabiać dużo pieniędzy, zrelaksować się z rodziną i przyjaciółmi? Dla każdego z nas w życiu liczy się coś innego, ale jest prawdopodobne, że nikt nie będzie twierdził, jeżeli są problemy zdrowotne, trudno jest cieszyć się każdym dniem.

To naturalne, że dla każdego człowieka jest to troska o zdrowie. Proces jest ważny, ale dla każdego jest inny: ktoś uprawia sport, ktoś trzyma sie dietę.

Ale czasem tego nie wystarczy i z pomocą przychodzą nam niezbędne w dynamicznym życiu urządzenia: tonometr, pulsoksymetr, glukometr, aparat słuchowy, alkomat. Różne modele takich urządzeń można znaleźć na naszej stronie Medica Plus.

Każda rodzina posiada urządzenia służące do diagnozowania stanu zdrowia, jednym z których jest glukometr. Glukometr jest niezbędny dla tych, którzy mają problemy z regulacją poziomu cukru we krwi. Przy zdiagnozowaniu cukrzycy trzeba kontrolować poziom cukru we krwi, od tego zależy wysycenia komórek energią, bo głód może doprowadzić do śpiączki cukrzycowej, a niestety nawet śmierci. Aby zawsze móc monitorować poziom cukru we krwi, wystarczy kupić glukometr.

Rodzaje urządzeń:

- inwazyjne: nakłuwamy palec i pobieramy próbkę krwi;

- nieinwazyjne: bez pobierania krwi, bardzo często stosowane przez osoby starsze i dzieci.

Jak korzystać z glukometru inwazyjnego:

- Dokładnie umyj ręce

- zdezynfekować miejsce nakłucia

- nakłuwać palec

- nanieś krew na pasek testowy

- Włóż pasek do urządzenia. Z urządzeniem bezinwazyjnym, czyli glukometrem bez pasków testowych, jest jeszcze łatwiej: zapewniamy kontakt ze skórą i tyle (wybór obszaru zależy od rodzaju urządzenia).

Często zadawane pytania Opieka zdrowotna

Dołącz do nas w sieciach społecznościowych. Czekamy na Wasze komentarze i opinie.

b1
b2
b3
b4
b6
b8