sale_photo

Nebulizator czy inhalator – co jest lepsze?

Jeśli dziecko jest przeziębione, konieczne jest stosowanie bezpiecznych urządzeń do leczenia, które można kupić w sklepie internetowym Medica+.

Jakie urządzenie wybrać do użytku w domu?

Nebulizator to rodzaj inhalatora, który wytwarza drobne cząstki aerozolu, a inhalator parowy to urządzenie, które wytwarza większe cząstki pary i jedno urządzenie i drugie są potrzebne do inhalacji leku. Wady inhalatora parowego: efekt terapii wymaga wysokiego stężenia leków, a mianowicie to urządzenie nie daje takiego efektu, wiele leków jest niszczonych przez ogrzewanie, nie można stosować w wysokich temperaturach, a pozytywny wynik jest możliwy tylko we wczesnych stadiach choroby

Nebulizator może być: kompresorowy, ultradźwiękowy.

Zalety nebulizatora: stosowanie jest bezpieczne w każdym wieku - czyli dzieci i dorosłych, można leczyć antybiotykami, hormonami i mukolitykami, a szczególnie dekasanem. W inhalatorze parowym można stosować tylko wywary i olejki.

Zarówno inhalatory, jak i nebulizator, nadają się do użytku domowego, wybór należy do Ciebie. W razie jakichkolwiek pytań możesz skontaktować się z menedżerami naszego sklepu internetowego.


Dołącz do nas w sieciach społecznościowych. Czekamy na Wasze komentarze i opinie.

b1
b2
b3
b4
b6
b8