sale_photo

Stosowanie i szkodliwość dopplera płodu

Ale oprócz badań, które może zlecić twój ginekolog, możesz monitorować zdrowie swojego dziecka w macicy za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak przenośny doppler płodu dla kobiet w ciąży. Czym jest to urządzenie, jak działa, jak często z niego korzystać i co można wykorzystać, aby dowiedzieć się o stanie zdrowia jeszcze nienarodzonego dziecka? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Jakie to cudowne uczucie, gdy matka słyszy bicie serca swojego dziecka, ale oprócz wrażeń bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że dziecko jest w porządku, na przykład, czy zmieniło się tętno. W tym celu wykorzystywane jest urządzenie - Doppler płodu. Z jego pomocą w łatwy sposób zmierzysz tętno, a także sprawdzisz motorykę płodu, ciśnienie wewnątrzmaciczne, ciśnienie i temperaturę krwi kobiety w ciąży, saturację krwi tlenem. Dodatkowo podczas porodu czy cięcia cesarskiego urządzenie rejestruje również EKG płodu zaraz po rozpoczęciu skurczów i do momentu narodzin dziecka.

Od jakiego etapu ciąży można korzystać z urządzenia - Dopplera płodu? To pytanie nie jest rzadkością, ponieważ przyszłe matki chcą jak najszybciej usłyszeć bicie serca dziecka. Większość modeli ma charakter informacyjny od 16 tygodnia ciąży, ale istnieją urządzenia, które rejestrują odgłosy bijącego serca, nawet od 11 tygodnia.

Czy doppler płodu jest szkodliwy dla zdrowia twojego dziecka? Promieniowanie czujnika dopplerowskiego jest 8 razy mniejsze niż promieniowanie ultrasonograficzne. Ponadto ponad 25 lat badań USG potwierdziło bezpieczeństwo matki oraz nienarodzonego dziecka. Jeżeli nadal masz pytania, możesz skontaktować się z naszymi menedżerami i uzyskać dodatkowe porady.

Dołącz do nas w sieciach społecznościowych. Czekamy na Wasze komentarze i opinie.

b1
b2
b3
b4
b6
b8